E-Posta

info@sinanson.com

Telefon

0212 640 20 08

E-Posta

info@sinanson.com

Telefon

0212 640 20 08

Labmarket

Kikkoman Lumitester PD-30 ATP Hijyen Monitoru

Stok kodu: Kikkoman.PD-30 Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Kikkoman Lumitester PD-30 ATP Hijyen Monitoru

BAKTERİ ve VİRÜS ÖLÇÜM CİHAZI

Hijyen ve dezenfeksiyon kontrolünde Japon teknolojisi
Tüm yüzeyler, el ve temas noktalarında hijyen kontrolü
Dünyada ATP+AMP ölçümü yapan tek hijyen monitörü
ATP+AMP ölçümü sayesinde yüksek hassasiyet
10 saniyede sonuç ve gözlem
Tekstilde kullanım özelliği
Dezenfektan toleransı

30 Saniyede Hijyen Denetimi
Steril swab ile (LuciPac Pen) bir yüzeyden, steril LuciPac Pen-AQUA probu ile sıvı veya sudan numune alabilirsiniz. Ardından swab alüminyum folyo içine kapatılmış ilk reaksiyon bölmesine itilir. Bu bölmede, bakterilerin parçalanıp ATP ‘nin ortaya çıkmasını sağlayan güçlü bir deterjan çözeltisi bulunur. Bir sonraki adımda bu karışım alt bölmede bulunan, liyofilize enzimlerle tepkimeye girer. Lüminesans derecesi mevcut ATP-AMP miktarıyla doğrudan bir orantı içinde bulunur ve Lumitester PD-30 ile Relative Light Unit (RLU)olarak saptanabilmektedir. Biyolüminesans değer ne kadar çok ölçülürse kirlenmenin derecesi o kadar büyük demektir. İşlemin tamamı 30 saniyeden kısa sürer. Zenginleştirme veya inkübasyon yapmadan en fazla yarım dakika içinde organik atıkların (Bakteriler, virüsler) neden olduğu kirlenmenin derecesini tespit edebilirsiniz. Patentli, gen teknolojisi ile üretilmiş ateşböceği enzimi, geleneksel yolla temin edilen lüsiferaz enzimine göre deterjanlara karşı yüksek toleransa sahiptir. Böylece muhtemel temizlik kalıntıları reaksiyonu inhibe edemez, ölçüm sonucunu etkileyemez. (Patent no: EP 1041151 A1)

Yalnızca Beş Adımda Güvenlik!
1. Swabın ucunu su ile ıslatınız. (İncelenecek yüzey kuru ise)

2. Test edilecek objenin üzerinden swab ile örnek alınız. Swabı yeniden tüpe batırınız ve her iki alüminyum folyo arasından sonuna kadar bastırınız.

3. Sıvının tamamının reaksiyon bölümüne akması için LuciPac Pen’i birkaç kez sallayınız. (Dikey olarak aşağıya doğru) Enzimler çözüldüğü anda LuciPac Pen çubuğunu cihazın içerisine yerleştiriniz.

4. ‘Enter’ tuşuna basınız. Temizliği ölçmek için yalnızca 10 saniye bekleyiniz.

5. Görünmeyen kirlerin ölçümü RLU (Relative Light Unit) cinsinden sayısal değer olarak gösterilir.

Lumitester ile Ölçüm Nasıl Gerçekleşir?
Patentli Lumitester PD-30 yöntemi biyolüminesans ölçümüne dayanır. Biyolüminesans, ATP (Adenosintrifosfat) ve AMP’nin (Adenosinmonofosfat) lüsiferaz ve pirüvat fosfat dikinase aracılığıyla enzimatik parçalanması ile oluşur.

ATP ve AMP hayvan, bitki, küf, maya, virüs veya bakteri gibi tüm canlıların hücrelerinde var olan moleküllerdir. AMP, bakteriler enerji potansiyellerini düşürdüklerinde ve dinlenme fazında bulunduklarında ATP’den dönüşerek oluşur.

Isıl işleme maruz kalan gıdalarda ısı ve enzimatik etki ile ATP, AMP’ye dönüşür. Gıda artıkları ortamda arttıklarında diğer proses ürünlerini kirleten fırsatçı mikroorganizmalar için ideal beslenme ortamı sağlanır. Klasik ATP ölçümleri dönüşen AMP’yi ortamda bulamaz ve yeterince hassas ölçüm sağlayamaz.

Renk değişimi ile protein tespiti sağlayan sistemler, daha uzun bir ölçüm süresine ihtiyaç duyar ve çok daha az hassastır. LuciPac Pen ve PD-30 ile kontaminasyon değerini hızlıca ölçebilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kikkoman Lumitester PD-30 ATP Hijyen Monitoru” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top